Sopot – co warto zobaczyć w jeden dzień?

Nasze ferie w tym roku należą do mało udanych. Nie mieliśmy żadnych planów wyjazdowych, ale ambitne plany na aktywne spędzenie czasu w Trójmieście. Niestety wyszło nam to średnio z powodów rodzinnych i chorobowych, dlatego większość czasu spędziliśmy pod kocem w domu z paczką chusteczek.  Gdy tylko zobaczyłam za oknem przebłyski słońca postanowiłam zabrać dziewczynki na spacer i po długiej przerwie , pewnie z dwa lata postanowiliśmy odwiedzić SOPOT.

Pewnie już zdążyliście zauważyć jeśli obserwujecie mnie od dawna (koniecznie zaglądajcie na mój INSTAGRAM –> TU) , że ja naprawdę nie przepadam za tłumem i dużą ilością turystów, które przewijają się przez Trójmiasto latem. Spacer plażą o tej porze roku to największa przyjemność. Dopiero zimą można wdychać jodu ile tylko się chce.

Co warto zobaczyć w Sopocie?

To małe miasto i nie można oczekiwać atrakcji za każdym rogiem. Tu atrakcją jest już spacer Monciakiem, czyli najbardziej rozpoznawalną ulicą w Sopocie. Oczywiście tu tętni życie o każdej porze roku. Kierując się w dół natkniecie się na Krzywy Domek. Oczywiście dziewczyny były najbardziej ciekawe czy w środku też jest taki krzywy :-).

Sopot zmienił się bardzo na przestrzeni 16 lat jak mieszkam w Trójmieście.  Architektura robi wrażenie o każdej porze roku, a wiele kamienic nabiera nowego blasku.

W Sopocie  jest mnóstwo miejsca na spacery dla całych rodzin oraz sporo alejek rowerowych.

Do największych atrakcji Sopotu należą:

  • molo
  • zabytkowa latarnia
  • Grand Hotel z dawnym budynkiem kasyna ( jego 100 letnią historię przeczytasz –> TU)
  • Zakład Balneologiczny z fontanną leczniczą
  • Grzybek inhalacyjny w Parku Południowym
  • Przystań Rybacka
  • Teatr na plaży

My tym razem wybraliśmy się na zwykły spacer, ale jak macie więcej czasu to odwiedźcie również:

Jeśli planujecie odwiedzić Sopot w ferie zimowe, to przed samym wejściem na molo jest rozstawione lodowisko. Myślę, że to fajna atrakcja dla dużych i małych, szczególnie gdy zima nie rozpieszcza.

Mam nadzieję, że uda mi się za jakiś czas uzupełnić ten wpis o naszą relację z tych wszystkich miejsc, tym czasem przesyłam Wam kilka pięknych styczniowych zdjęć z Sopotu.

 

sopot

sopot

Sopot jest zdecydowanie jednym z ładniejszych polskich kurortów nadmorskich. Z przyjemnością odwiedzają go nie tylko Polscy ale również zagraniczni turyści. Dla mnie troszkę przereklamowany, ale pewnie wynika to z tego , że ja wolę ciszę i spokój niż tłumy ludzi. Jednak wydaje mi się, że fajnie by było chociaż raz odwiedzić to urokliwe miasto.

Jeśli masz ochotę poznać moje inne relację z Trójmiasta i nie tylko zapraszam do przeczytania wpisów z działu PODRÓŻE

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:

  • polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie

 

Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail