JuraPark Solec Kujawski – czy warto odwiedzić?

Wakacje 2019 uważam oficjalnie za otwarte. Jako mama dwójki dzieci wiem, że to nie jest łatwe zadanie zaplanować rodzinne wakacje, by były atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Wiem, że czerpiecie wiele inspiracji na moim blogu, dlatego mam nadzieję, że spodobają się wam również wakacyjne wpisy i relacje z naszych małych i dużych podróży. Nasze wakacyjne podróże zaczęły się już w połowie czerwca, gdy całą rodzinką skorzystaliśmy z zaproszenia i odwiedziliśmy JuraPark Solec Kujawski. jurapark

JuraPark Solec Kujawski – jak dojechać?

Jura park znajduje się w mieście Solec Kujawski w centralnej części Kujaw. Leży na lewym brzegu Wisły w odległości 20 km od Bydgoszczy i 35 km od Torunia. Myślę, że wypad w te rejony można zaplanować z wielu miejsc.  Jednak dojazd bez nawigacji wcale nie jest łatwy, bo nie ma na trasie od Bydgoszczy zbyt wiele tabliczek informacyjnych wskazujących dojazd. Ale kto dziś nie korzysta z mapy google 🙂 —> adres: Jura Park, ul. Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski (mapa)

JuraPark – jakie atrakcje?

JuraPark to zdecydowanie miejsce nie tylko dla fanów dinozaurów, bo my wcale takimi nie jesteśmy. Chociaż jest to park tematyczny i główną atrakcją jest ścieżka dydaktyczna to każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

My zwiedzaliśmy indywidualnie, ale można również poprosić o wsparcie przewodnika. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Dla mnie wielkim plusem było to, że ścieżka jest wkomponowana w sosnowy las, który w upalny dzień dawał przyjemne schronienie od słońca.  Ale Jura Park to nie tylko dinozaury, czeka na Was tu również:

  • Muzeum Ziemi;
  • Ogród zimowy – mini palmiarnia;
  • Kino emocji 5D;
  • Ogród Botaniczny;
  • Park Owadów;
  • Park Rozrywki;
  • Plac zabaw

Najmniejszą uwagę moich dziewczyn przyciągnął ogród botaniczny i park owadów. Oczywiście parków z dinozaurami jest naprawdę sporo w Polsce i pewnie w wielu są podobne atrakcje. My nie znamy się na dinozaurach, ale dziewczynki jak były małe oglądały bajkę Dinopociąg i o dziwo spacer po tej ścieżce edukacyjnej przypominał mi sporo postaci z bajki. Fajnym przygotowaniem do tego spaceru było obejrzenie jeszcze seansu w kinie emocji 5D, gdzie dinozaury są niezwykle realne.

Największa atrakcja w Jura Park Solec Kujawski

Oczywiście największą atrakcją był park rozrywki, plac zabaw i wszelkie dmuchańce. Oczywiście nie spodziewajcie się tu atrakcji rodem z Disneylandu. Jestem jednak pewna, że spędzą tu bardzo ciekawie czas dzieci w wieku 3-12 lat. Czeka tu na Was ogromny plac zabaw ze strefami dostosowanymi do różnego wieku dzieci. Jest mini salon gier, park trampolin, basen z piłeczkami i spory dmuchaniec. Oczywiście największe szaleństwo było na karuzelach i kolejkach. Zuzia była również zachwycona możliwością pływania na urządzeniach wodnych na oczku wodnym do tego przeznaczonym. Wielki plus za to, że każde urządzenie w Parku Rozrywki opatrzone jest regulaminem, określającym między innymi minimalny wiek użytkownika. Obsługa parku to w większości młodzi ludzie, ale bardzo skrupulatnie pilnowali się regulaminu.

Urządzenia przeznaczone dla najmłodszych dzieci dostępne powyżej 3 roku życia to: karuzela mała łańcuchowa, karuzela – samolociki, kolejka szynowa mała oraz basen z kulkami. Na okres jesienno-zimowy Park Rozrywki jest wyłączony z ruchu turystycznego. Wiosną i latem – dostępność poszczególnych atrakcji uzależniona jest od warunków atmosferycznych.  Nas niestety złapała w parku burza. Ale znaleźliśmy schronienie w Restauracji Jaskiniowej

Oczywiście już przy samym wejściu do parku znajdują się sklepiki z pamiątkami, automaty z kulkami i innymi cudami. Więc warto się na to przygotować 🙂

Na terenie obiektu można wypożyczyć również takie dinowózki, dla młodszych dzieci, aby mogły spokojnie pokonać całą trasę. Myślę, że dla rodziców będzie to dodatkowy trening z obciążeniem.

JuraPark Solec Kujawski – wyżywienie, restauracja, bary

Oczywiście planując wizytę w tym miejscu, możecie zabrać jakiś prowiant ze sobą. jest sporo miejsc, gdzie będziecie mogli w spokoju sobie coś zjeść. Ale jeśli ma to być dla Was dzień totalnego lenistwa, również od zastanawiania się co zabrać ze sobą to spokojnie zjecie tu coś w jednym z barów lub możecie wybrać się na obiad do restauracji Jaskiniowej.

Uratowała nas ona od deszczu i ogrzaliśmy się w niej pyszną herbatą,ale również zjedliśmy całkiem smaczny obiadek. Robert jak w każdej restauracji zamówił żurek i ten był mega smaczny, zresztą do niczego co zjedliśmy nie można było się w żaden sposób przyczepić.

 

JuraPark to obiekt o walorach edukacyjnych lecz także miejsce rozrywki i zabawy dla wszystkich – po prostu rodzinne miejsce dobrej przygody! Spędziliśmy to naprawdę miło sporą część dnia. Niestety zmokliśmy w burzy i postanowiliśmy wracać do domku.

PS. Jeszcze na koniec chciałam napisać, że do tego parku można wybrać się z pieskami.

Nasze inne relacje wakacyjne i pomysły na rodzinne spędzanie czasu znajdziesz w dziale PODRÓŻE

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:

  • polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie
Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail