Jak w tym szalonym świecie pozostać sobą?

Żyjemy w świecie, który wpędza nas w szaloną machinę dorównywania ciągle komuś innemu. Trawa u sąsiada zawsze jest bardziej zielona, dzieci koleżanki są bardziej grzeczne, obiad u babci jest najsmaczniejszy, ta dziewczyna z instagrama znowu schudła itd… W każdej dziedzinie naszego życia okazuje się , że jest ktoś kto zrobił coś lepiej, szybciej, dokładniej. Niestety współczesne media powodują, że mamy jeszcze więcej osób z którymi możemy się porównywać, a to nie zawsze jest motywujące. Chciałam się z Wami podzielić dziś troszkę moimi spostrzeżeniami, bo wiem, że popełniłam mały błąd, jednak wiem, że nie jest za późno, by to naprawić

Blogowanie to nie taka prosta sprawa….

Gdy zakładałam tego bloga miałam pomysł, by stworzyć społeczność, która będzie mi ufać i stanę się dla nich inspiracją. Nigdy nie ukrywałam, że chcę aby ten blog był również moją pracą, bo nie ma nic fajniejszego niż pasja połączona z pracą…. Czy jest to łatwe? NIE …. W ostatnim czasie troszkę za bardzo pochłonęło mnie porównywanie się do tych większych, którym udało się osiągnąć sukces… Tak długo walczyłam o to, by budować własną pewność siebie, a w kontekście ich działań zawodowych czułam się wciąż małym żuczkiem, co mnie dołowało i frustrowało. Dziś rano usiadłam z telefonem i zrobiłam czystki, wyciszyłam relacje osób, które wcale mnie nie motywują, a raczej wpędzają w kompleksy. Dalej większość z nich lubię i cenię, ale na ten moment przeszkadzają mi w moim rozwoju. Zróbcie to samo, nawet jeśli dziś mielibyście przestać mnie obserwować na Facebooku, Instagramie czy zaglądać na mojego bloga… Najważniejszy dla mnie jest Wasz spokój ducha.

Pozostać sobą…

Gdy zaczynałam 1,5 roku temu prowadzić tego bloga nie myślałam, że w ogóle będę tu gdzie jestem. Moją pracą udało mi się pozyskać tylu fajnych i szczerych ludzi i to właśnie dla Was muszę popracować nad swoją głową, by być dla Was inspiracją a nie kimś z kim będziecie się porównywać.  Nie chcę, żeby ktoś z Was zaczął mnie naśladować, bo jestem takim samym szarym człowiekiem jak Ty. Ale zawsze będzie sprawiać mi radość:

  • gdy zasmakuje ci ciasto, które upiekłaś z mojego przepisu
  • gdy po latach ponownie założysz sukienkę, bo kobieta bez względu na wiek i rozmiar może się czuć pięknie
  • gdy ze swoją rodziną odwiedzisz ciekawe miejsce, które wcześniej my ci pokazaliśmy
  • gdy pomimo wielkiego lenia (ja mam go codziennie) pójdziesz na spacer lub zrobisz krótki trening

Wiecie co jest najlepsze, że ten problem może dotyczyć każdego z nas. Taki wyścig zaczyna się już w szkole podstawowej, później szkoła średnia, praca, korporacje, własne firmy  i tak w kółko… Wszystko oczywiście jest dla ludzi, ale pamiętajcie aby w tym szalonym świecie pozostać sobą.

Postanowiłam napisać ten wpis, bo po wczorajszym poście na FB i Instagramie dostałam od Was sporo wiadomości, że najbardziej cenicie u mnie szczerość, naturalność, że jestem taka jak Wy…. Te wszystkie wasze wiadomości dały mi wielkiego kopa do działania.

Chcę żebyście wiedzieli, że bardzo jestem Wam wdzięczna za to, że każdego miesiąca odwiedza mnie tu kilkanaście tysięcy osób, że korzystacie z moich poleceń i inspiracji. Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie Was coraz więcej, ale to jest możliwe tylko dzięki Waszemu wsparciu. Ja nie chcę prowadzić na blogu monologu, dlatego każda Wasza wypowiedź / komentarz jest dla mnie niezwykle cenna. Zaproście do mnie osoby, dla których moje wpisy będą tak samo cenne jak dla mnie … I czujcie się jak u siebie ….

STYLIZACJA

Bluza Moda Plus Size Iwanek –> CZERWONAKHAKI, RÓŻOWA CZARNA, SZARA

Spodnie Moda Plus Size Iwanek –> Granatoweczarne

Trampki –> Sklepy Viola

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:
  • polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie

 

 

Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail