Małżeństwo to nie bajka – w ilu językach może ze sobą rozmawiać mąż i żona?

I żyli długo i szczęśliwie…. tak kończą się bajki i komedie romantyczne. A jak jest w rzeczywistym życiu? Po pięknym ślubie zaczyna się prawdziwe życie, które nie zawsze usłane jest różami. Gdy emocje i ekscytacja pierwszych dni małżeństwa mija, pojawiają się pierwsze wspólne rachunki, pierwsze wspólne problemy itd. Gdy do tego wszystkiego dołożysz dzieci, pracę i inne ważne obowiązki zaczyna się sprawa komplikować. Dbanie o siebie nawzajem po kilku latach małżeństwa nabiera większego znaczenia, by nie popaść w rutynę. Mam dziś dla Was kilka pomysłów, które pomogą Wam dbać, aby pierwsza miłość szybko nie zgasła.  wyjątkowy prezent dla niego5 języków miłości w małżeństwie

W małżeństwie powinniśmy mówić do siebie w co najmniej  w 5 językach, aby nasze relacje przez lata były naprawdę zadowalające obie strony.  Teorii na temat języków miłości jest wiele, ja chciałam Was po prostu zachęcić do zastanowienia się, która z form wyrażania uczuć jest Wam najbliższa.

1. Czułość i dotyk

Czułość i dotyk są to jedne z najprostszych form okazywania sobie miłości. Dzięki tym gestom możemy wyrażać swoje uczucia bez używania słów. Wystarczy tak niewiele, czasem trzymanie się za ręce podczas spaceru, a czasem po prostu skrycie się w ramionach ukochanego człowieka. Powinniśmy się tego uczyć od dzieci, bo im takie okazywanie uczuć przychodzi bardzo łatwo. My dorośli musimy często nad tym pracować, aby  w natłoku codziennych spraw pamiętać o tym jednym uścisku na przywitanie lub pożegnanie.

2. Drobne przysługi

W zasadzie nie wiem, czy dobrze to określiłam jednak jednym z elementów okazywanie sobie nawzajem miłości są drobne przysługi. Takie drobne gesty z pewnością będą świadczyć o naszym oddaniu. Co to może być? Może będzie to pomoc w dbaniu o dom który dzielicie razem, a może opieka nad drugą połówką w chorobie. Te proste i małe gesty świadczyć będą o naszej miłości i o tym, że jesteście dla siebie wsparciem na dobre i złe.

3. Spędzanie ze sobą wspólnego czasu

Wspólnie spędzony czas jest to najlepsza inwestycja w związek jako możecie dla siebie zrobić Nic nie zastąpi chwil, które możecie spędzić z ukochaną osobą. Pomysłów może być wiele, ogranicza was tylko wyobraźnia. To kilka naszych sprawdzonych sposobów:

  • wspólny obiady na mieście;
  • wyjście do kina;
  • kolacje w domu tylko we dwoje, kiedy dzieci już zasną (zajrzyj do wpisu –> MENU NA DOMOWĄ RANDKĘ)
  • wieczorne seanse kinowe
  • weekendy w hotelu;
  • wspólny masaż;
  • spacer w waszym ulubionym miejscu;
  • wiele innych, bo Wy znacie najlepiej swoją drugą połówkę.

Zróbcie sobie wyzwanie i zaplanujcie, żeby chociaż raz w miesiącu spędzić wieczór tylko we dwoje, nawet gdy dzieci będą spały za ścianą. Pamiętajcie to ma być wieczór tylko i wyłącznie dla was. Jedno jest pewne nie ma znaczenia co będziecie robić, najważniejsza jest osoba z którą spędzacie ten czas.

4. Niespodzianki i prezenty wyjątkowy prezent dla niego

I w cale nie chodzi mi tu o drogie prezenty, bo każdy ma inne warunki i możliwości. Nie każdego jest stać na kupno drogiej biżuterii albo luksusowego zegarka. Uwierzcie mi, że czasami największą radość sprawiają nawet najdrobniejsze rzeczy, krótki liścik z wyrazami miłości, ulubiona słodycz czy kwiatek przyniesiony ze sklepu to naprawdę są małe rzeczy, a mają wielkie znaczenie. Mam świadomość tego, że z każdym kolejnym rokiem upływającym w waszym wspólnym związku coraz trudniej jest zrobić miły prezent drugiej połówce. Ja ostatnio chcąc zrobić niespodziankę mojemu mężowi postanowiłam skorzystać z pomocy strony Wyjątkowy Prezent – Prezent dla niego.

Zrobiłam niespodziankę i kupiłam dla mojego męża prezent, w zasadzie dla niego i troszeczkę dla Zuzi. Chodziło o to, żeby poszli razem zrobić coś, tylko oni. Wybrałam dla Nich wspólny wypad na kartingi. Bawili się przednio, a ja miałam wielką radość z tego, że mogłam Roberta zaskoczyć taką miłą niespodzianką. Na stronie wyjatkowyprezent.pl znajdziecie wiele innych pomysłów na prezenty dla swojej drugiej połówki. Mam nadzieję, że będą one dla was również inspiracją, bo czyż nie ucieszy się twój mężczyzna np. z kursu kiperskiego, degustacji whisky albo jeszcze innym ciekawych wydarzeń, które odbywają się w twojej okolicy. Myślę, że każdy z was znajdzie coś miłego we własnym zakresie cenowym, czym może zaskoczyć swoją drugą połówkę. wyjątkowy prezent dla niego wyjątkowy prezent dla niego wyjątkowy prezent dla niego wyjątkowy prezent dla niego

Pamiętajcie, że ważniejsze od wydania pieniędzy na prezent jest to żeby był on przemyślany i płynący prosto z serca. Obdarowując naszego partnera pokazujemy, że nam na Nim zależy, że znamy jego potrzeby, jego zamiłowania. Prezenty mogą więc być świetnym sposobem wyrażania miłości. wyjątkowy prezent dla niego

5. Docenianie i ciepłe słowa.

Słowa to chyba jest punkt mi najbardziej bliski, bo nie ma nic cenniejszego gdy czujemy się doceniane i myślę, że podzielacie moje zdanie. Większość osób czuję się najbardziej kochana, gdy słyszy od kogoś słowa wsparcia pochwały. To tak niewiele, a jest to prawie jak miód na serce. Czasem potrzebujemy usłyszeć te słowa, a czasami musimy je wypowiedzieć. I pamiętajcie, że nie tylko my kobiety potrzebujemy komplementów, ale również mężczyźni potrzebują takich czułych słów. Też lubią być doceniani, chcą się czuć jak głowy rodziny i warto ich za to chwalić, bo nic tak nie buduje ich poczucie wartości jak pochwały za to, że są, za to, że bardzo cenimy ich wsparcie i miłość.

Podsumowując każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby.Najważniejsze to zacząć od rozmowy z drugą połówką o tym co jest dla nas ważne, bo tylko wtedy uda mi się osiągnąć trwałe szczęście w małżeństwie. Dla jednego ważne będą słowa dla innego czas, który spędza z drugą połówką, a jeszcze ktoś inny będzie potrzebował czułego dotyku który zastąpi mu wszystko inne. Pamiętajcie to wy tworzycie wspaniały model małżeństwa i musicie o nie dbać każdego dnia. Mam nadzieję że tym wpisem zmotywowała was do przemyślenia sobie co jeszcze możecie zrobić dla swojego małżeństwa, aby było zgodne, szczęśliwe i trwałe.

Zajrzyj również do wpisu –> 12 powodów, dla których wyszłabym za mojego męża jeszcze raz

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:
  • polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie

 

 

Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail