W poszukiwaniu wakacyjnego celu podróży… kierunek Bałkany, Albania

Śnieg stopniał, przynajmniej u nas. Troszkę mi przykro, że nie dotrwał on do ferii, no ale cóż nie będę płakać jest szansa, że wiosna przyjdzie szybciej… Jedno jest pewne to już jest dobry czas, by zacząć planować wakacje. Ten rok jest dla nas dość wyjątkowy i z tyłu głowy mamy realizację swojego największego marzenia, dlatego nasze plany wakacyjne są na razie mało zobowiązujące i z ich realizacją będziemy pewnie czekać na spontaniczne hasło jedziemy. Postanowiłam się jednak z Wami podzielić inspiracją na kierunek podróży, który mi wpadł do głowy. Szukając miejsca na wakacje, kieruję się przede wszystkim tym, byśmy mogli coś zwiedzić i zarazem, żeby było to miejsce przyjazne rodzinom. No i oczywiście tak, by nie wydać na to miliona monet…

Kierunek Bałkany

Półwysep bałkański leży w południowo-wschodniej części Europy. Jego granice wyznacza od zachodu Morze Adriatyckie i Morze Jońskie, od wschodu Morze Czarne i Morze Marmara, od południowego wschodu Morze Egejskie. Północna granica półwyspu ma charakter umowny.  Państwa bałkańskie to:

  • Albania.
  • Bośnia i Hercegowina.
  • Bułgaria.
  • Czarnogóra.
  • Grecja.
  • Kosowo (terytorium sporne)
  • Macedonia.
  • Serbia (poza Wojwodiną)

Mi wpadła w oko ALBANIA…. Czemu?  Pewnie dlatego, że wciąż jest o niej mało mowy, nie jest to z pewnością najpopularniejszy kierunek podróży, chociaż jeżdzi tam coraz więcej Polaków zmęczonych Egiptem, Turcją czy Grecją.. Lubię czasem kierować się w przeciwnym kierunku niż wszyscy, dlatego pomyślałam właśnie o Albani.  Wybrzeże morskie Albanii ciągnie się na niemal 370 kilometrów i wyróżnia się niezwykłą urodą. Ponadto kuszące są również miasta z licznymi zabytkami i piękne góry.

Myślę, że jest to fajne połączenia zarówno dla mnie jak i Roberta. On lubi góry a ja leżeć na plaży.W Albani będzie łatwo o połączenie tych dwóch biegunów. Jeśli zdecydujemy się na ten kierunek to myślałam o zatrzymaniu się w mieście Duress. To takie centralne miejsce wybrzeża z którego moglibyśmy sobie organizować wycieczki. Miasto położone jest też blisko stolicy Albanii, Tirany. Z pewnością zwiedzenie tego miasta znajdzie się na liście  rzeczy do zaliczenia w tym kraju.

Albania – noclegi i dojazd, co wybrać?

Oczywiście dopiero zaczynam myśleć o wakacjach, ale chciałam się z Wami podzielić inspiracją, być może i Was pociągnie w ten kierunek na wakacje. Pomysłów na dotarcie na miejsce czy nocleg jest pewnie mnóstwo i zależne są od zaplanowanego budżetu. Ja na chwilę obecną nie wiem, czy wybierzemy namiot, kamper, kwaterę prywatną czy hotel, chociaż ta opcja jest mi najbardziej bliska :-). Już przeglądałam ofertę Itaki, jak macie ochotę to podsyłam link do ich oferty właśnie z Albanii (zobacz–>TUTAJ)

Albania

Albania
Zdjęcia pochodzą z www.itaka.pl

Albania Albania Albania

A Wy jakie macie w tym roku plany wakacyjne?

Nasze inne relacje wakacyjne i pomysły na rodzinne spędzanie czasu znajdziesz w dziale PODRÓŻE

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:

  • polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie
Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail