Jak zrobić sztuczny śnieg? Pomysł na domową nudę

Ta zima nie jest dla nas łaskawa w śnieg i atrakcje z nim związane. Tylko raz udało nam się ulepić bałwana, raz dziewczyny były na sankach, a kulig który planowaliśmy nie doszedł do skutku. Mieliśmy cichą nadzieję, że ferie będą prawdziwie zimowe, ale niestety zamiast na sankach jeździmy na rowerach, wrotkach i hulajnogach. Oczywiście niesprzyjająca aura na dworze sprawia, że trzeba uruchomić swoją kreatywność i dać dzieciom trochę dodatkowych atrakcji. I tak podczas pobytu u moich rodziców postanowiłam z dziewczynkami zrobić sztuczny śnieg.  Pomysłów w internecie jest wiele, widziałam np. pomysł na śnieg z wkładów z pieluszek pampersowych, jednak ja postawiłam na produkty dostępne w większości domów.

Jedno jest pewne przygotowany “sztuczny śnieg” da dzieciom namiastkę białego puchu, gdy za oknem go brakuje.

Jak zrobić sztuczny śnieg?

Do przygotowania sztucznego śniegu potrzebowałam:

  • 8 opakowań sody oczyszczonej;
  • białą piankę do golenia;
  • mąkę ziemniaczaną.

Do dużej miski, która będzie miejscem zabawy wsyp całą sodę oczyszczoną oraz powoli dodawaj piankę do golenia. Ja miałam dość duże opakowanie pianki, przez co masa była trochę za rzadka. Na poczekaniu wymyśliłam, że dodam mąki ziemniaczanej (dodałam na oko). To był strzała w 10, bo masa uzyskała odpowiednia konsystencję. Jak wiadomo, śnieg jest zimny więc włożyliśmy go na 30 minut do lodówki. jak zrobić sztuczny śnieg

jak zrobić sztuczny śnieg

jak zrobić sztuczny śnieg

jak zrobić sztuczny śnieg

jak zrobić sztuczny śnieg

Ta namiastka zimnego puchu, który nie roztapia się w ręku z pewnością sprawi radość nie jednemu dziecku. Dzieci ogranicza tylko wyobraźnia, bo z łatwością ulepią śnieżne kule, bałwanki, śnieżynki czy co tylko im przyjdzie do głowy. Taką masę można kilka dni przechowywać kilka dni w lodówce, ale pamiętajcie o tym, żeby zamknąć pojemnik szczelnie, bo inaczej jedzenie będzie pachnieć pianką do golenia, jak u mnie :-).

Jeśli szukasz innych inspiracji, to zajrzyj w wpisów:
  • Przepis na domową ciastolinę (zobacz–> TUTAJ);
  • Pomysły na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym (zobacz–>TUTAJ)
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:
  • Polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • Zapraszam na wspólną kawę i poznanie mnie bliżej na moim Instagramie

 

Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail