“Więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania”

Każdego dnia, gdy patrzę na jeszcze śpiące twarze moich dziewczynek dziękuję Bogu za to, że są zdrowe i mogę je prowadzić przez życie najlepiej jak umiem. Jednak w mojej głowie zawsze z tyłu siedzi myśl, że nie każdy miał tyle szczęścia i jego dziecko może właśnie dziś walczy o życie. Temat niezwykle trudny i zapewne smutny, ale o takich też trzeba rozmawiać.

Ponad 2000 lat temu spisano ponadczasową prawdę : “Więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania” i słowa te mają nadal niezwykłą wartość. Pomaganie słabym i cierpiącym to najlepsza lekcja jaką możemy dać naszym dzieciom.  Postanowiłam przyłączyć się do wsparcia akcji organizowanej przez trójmiejską firmę WAKO na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla dzieci w Gdańsku. Każdy z nas jest małą jednostką, jednak razem możemy zdziałać dużo.

Pewnie spytasz: Dlaczego ta akcja? Jest tak wiele osób w potrzebie?

Przyznam się szczerze, że nie miałam okazji wcześniej przyjrzeć się bliżej działalności Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Pewnie dlatego, że czasem odruchowo odsuwamy od siebie pewne myśli, chcąc udawać, że takie rzeczy się nie dzieją. Dopiero, gdy zobaczyłam na FB WAKO post o zbiórce zaczęłam szukać więcej informacji. Wylałam przy tym morze łez, dlatego postanowiłam nie przejść obojętnie obok tej zbiórki.

WAKO do 10.12 organizuje zbiórkę darów w swojej siedzibie w Gdańsku-Osowa. Jeśli nie macie możliwość dostarczyć ich osobiście można też zadzwonić (601625817) lub napisać do nich na FB, a pracownik na terenie Trójmiasta odbierze od Was te rzeczy. Możecie również umówić się, ze mną, a ja dostarczę gdzie trzeba.

Hospicjum potrzebuje rzeczy niezbędnych do normalnego funkcjonowania placówki: pampersy, chusteczki nawilżane, chemia gospodarcza, jedzenie w słoiczkach itp. Oczywiście dzieci ucieszą się też z nowych kolorowanek, kredek czy innych zabawek, które zawsze sprawią odrobinę radości w tych trudnych dniach.

Pamiętajcie nawet najmniejsza pomoc ma znaczenie. Czasem wystarczy wyjaśnić dziecku, że zamiast kolejnej czekolady może kupić coś dla innych dzieci. Moim zdaniem to naprawdę super okazja, by zaznać szczęścia z dawania. Liczę na wasze wsparcie…

Chcesz wspomóc naszą akcję? Więcej informacji znajdziesz na FB:

 

Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail