Kierowco, nie jesteś sam!!! O włos od tragedii.

Miłe poniedziałkowe popołudnie, które spędziłam na wycieczce rowerowej z dziewczynami, o mały włos nie zamieniłoby się w koszmar mojego życia. Nogi jak z waty i ta okropna bezsilność … Widzisz co się dzieje, a nie jesteś w stanie nic zrobić. kierowco

Na naszym osiedlu obowiązuje znak D-40 “strefa zamieszkania”. Znak mający zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom, a w szczególności dzieciom, przez wielu kierowców jest ignorowany.

Wczorajszego popołudnia moja córcia jadąc na rowerku do domu popełniła błąd, którego jesteśmy świadome. Przepuściła auto z prawej i wyjechała na drogę. Ja zdążyłam tylko krzyknąć zatrzymaj się. Jednak to były sekundy i wielki płacz. Na szczęście tylko płacz z lęku i strachu … Samochód zatrzymał się parę metrów dalej. Kierowca nie poczuwał się do winy, sprawdził czy nic jej nie jest i zaczął na mnie krzyczeć, że to nie przejście dla pieszych i że mam pilnować dziecka. Najbardziej zabolało mnie to, że chciał zepchnąć wine na Julkę.

Wiem i jestem tego świadoma, że ja jestem za nią odpowiedzialna. Mój błąd, że nie krzyknęłam wcześniej, że nie prowadziliśmy rowerów itp.

Ale nie jest naszą winą:

  • że kierowcy jeżdżą za szybko po drogach osiedlowych,
  • że nie zwracają uwagi na znaki;
  • że nie stosują się do kodeksu drogowego;
  • że czują się bez winy;

Kierowco PAMIĘTAJ!

Strefa zamieszkania to strefa w ruchu drogowym, w której pieszy (w tym osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej) może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami. Kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku.

Pamiętaj, że te parę sekund o które szybciej będziesz w domu może komuś odebrać życie. Piszę to jako mama i jako kierowca. Ku przestrodze siebie i Was. Ten znak powstał właśnie po to by zapewnić bezpieczeństwo tym najmłodszym, którzy nie potrafią przewidzieć zagrożenia. To my musimy mieć oczy dookoła głowy, by nie mieć na sumieniu czyjegoś życia.

Nie życzę nikomu tego stresu i mam nadzieję, że nigdy więcej nie będę musiała tego przechodzić.

BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:
  • polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie
  • zostawisz komentarz;

 

 

 

Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail