Matką być, kobietą być … jak pogodzić te dwie role? Relacja z gali LADIES IN RED

W sobotę miałam okazję brać udział w wyjątkowej gali charytatywnej “Matką być, kobietą być”.

To już IV edycja tego kobiecego wydarzenia organizowanego przez Panią Marię Gotkiewicz kreatorkę Ladies in Red i Iwonę Guć ze stowarzyszenia MaMYSzczęście. Koniecznie zajrzyjcie również Facebook LADIES IN RED. Prowadzące galę to wspaniałe, pełne energii kobiety, które chcą pokazywać innym kobietom jak ważne jest dbanie o swój wizerunek i rozwój. Ich spotkania w trójmieście cieszą się ogromną popularnością i przyciągają wiele fascynujących kobiet. Tym razem cała uwaga skupiona była na byciu mamą. matką być

fot. Agnieszka Janowska Fabryka Marzeń

Podczas gali odbył się wyjątkowy pokaz mody. Pojawiły się modelki które niosły przesłanie, że każda z nas bez względu na okoliczności ma moc do bycia najlepszą mamą. Piękna oprawa muzyczna i wzruszające historie spowodowały, że nie jedna osoba musiała wyciągnąć chusteczki. Takie spotkanie daje moc pozytywnych emocji i możliwość oderwanie się od codziennej rutyny. Z mojej strony wielki plus dla organizatorów za pokazanie całego wachlarza modelek w każdym rozmiarze i wieku. Świetnie to pokazuje, że każda z nas chce być piękna bez względu na rozmiar. matką być

matką być

Kolejna prelekcja została przeprowadzona przez cztery Panie, w tym bardzo lubianą przeze mnie Małgorzatę Gąskę z Fabryki Siebie. Gosia jest autorką książki “Pokochaj swoje ciało w 30 dni – matka i córka”. Książkę mam od roku i staram się wprowadzać w czyn zalecenia. Już widzę znaczną poprawę w pewności siebie Zuzi i akceptacji każdej części swojego ciała. Tak samo jak z książki tak i z prelekcji wyciągnęłam kilka bardzo cennych wniosków na temat macierzyństwa, które jest naprawdę trudną drogą.

Matką być kobietą być … dlaczego zawsze należy pamiętać o sobie?

Rola matki to jedna z piękniejszych ról jakie możemy zagrać w życiu. Jednak w tym całym macierzyńskim pędzie nie możemy zapominać o sobie. Gdy dzieci są maleńkie z wielkim zapałem wyczekujemy słowa mama. Niestety bywa, że gdy się już pojawia to dostrzegasz, że słowo mama zastępuje twoje imię. Zawsze pamiętaj kim jesteś przede wszystkim. Mam na imię Iwona i chociaż uwielbiam rolę mamy staram się na co odzień nie zapominać o sobie i swoich potrzebach. Warto czasem się odważyć przejść metamorfozę siebie, by odkryć swą kobiecość na nowo.

Jaką być matką?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie ma złych matek czy złych dzieci jest tylko brak świadomości. Każdy z nas swoje wzorce czerpie od rodziców. Uczymy się od najmłodszych lat przez ich obserwację. Szczególnie dzieci do 6 roku życia chłoną jak gąbka biorąc wszystko do siebie. To co im wówczas przekażemy zaprocentuje w przyszłości. Dzieci kodują również emocje, które będą odwzorowywać w przyszłości. Gdy z domu wyniesie dobre relacje to będzie je przekazywać dalej. Najlepsza zasada w wychowaniu dzieci to mówienie o swoich emocjach i odczuciach. Mów, mów, mów do znudzenia, a coś w dziecku zawsze zostanie.

Czego potrzebują dzieci? Przede wszystkim nie wkładaj dziecka w swoje ramy. Pozwól mu próbować i ponosić porażki. Twoją rolą jest nauczyć dzieci nie obwiniać się za błędy i traktować każdy krok jak cenne doświadczenie. Zobacz jaki twoje dziecko ma potencjał odkryj go i pielęgnuj. Cenne słowa które mi utkwiły w pamięci: “Jeśli ma być różą nie zostanie tulipanem”.

Recepta na bycie dobrą matką i spełnioną kobietą.

Odnajdź w życiu coś co Cię tak bardzo uszczęśliwia. Wszystko wraca do normy, gdy realizujemy swoje pasje. Nie możemy od dzieci wymagać, by były towarzyskie, rywalizowały marzenia, gdy my sami będziemy zamknięci na świat i na swoje marzenia. Dzieci są naszym lustrem. Tylko od nas zależy jakim będą odbiciem. Pamiętaj szczęśliwa kobieta to szczęśliwa matka.

Wszyscy bez względu na wiek potrzebujemy akceptacji rodzica. Żeby relacje matka – dziecko były zdrowe musi być przepływ miłości. Zrób wszystko, by być przyjaciółką dla swych córek i synów. Ja mam w swojej mamie przyjaciółkę i mam nadzieję, że uda mi się to powielić.

Mam nadzieję, że ta krótka relacja z gali “Matką być, kobietą być” da Wam również refleksje na temat tego w jakiej roli czujecie się najlepiej. Ja wiem jedno, dzieci rosną szybko i chcę je wychować jak najlepiej, jednak kobietą zostanę całe życie i będę zawsze pielęgnować swoją kobiecość.

Zajrzyj również do mojego artykułu Matka i córka – nauczę ją kochać siebie.

Podczas gali mile widziane były stylizacje w kolorze czerwonym. Z pomocą sklepu TONO również taką przygotowałam na tą okazję, a możecie ją zobaczyć w poprzednim wpisie. (zobacz –> TUTAJ)

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz
  • polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie
Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail