Koktajl oczyszczający – poczuj się znowu lekko

Wolne dni sprzyjają spożywaniu więcej niż byśmy chcieli. I chociaż większość z nas sobie obiecuje, że będzie trzymać się swoich postanowień to często wychodzi jak zawsze.  Jak pomoc swojej wątrobie? Ja mam pewien sposób, którym zaraziła mnie moja mama. Najlepszym sposobem na “przejedzony organizm” jest koktajl oczyszczający.

Twoja wątroba potrzebuje oczyszczenia.

Wątroba to organ wielofunkcyjny, który spełnia niezwykle istotną rolę w naszym organizmie . Począwszy od wchłaniania witamin, przez regulowanie poziomu cholesterolu i trawienie tłuszczów, po oczyszczanie krwi. Bierze udział w metabolizmie toksyn , dlatego nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby może powodować jej uszkodzenia. Jeżeli o nią nie zadbamy, będzie podatna na choroby, a my będziemy się borykać z objawami zatrucia toksynami, takimi jak niesmak w ustach, odbijanie się i mdłości.

KOKTAJL OCZYSZCZAJĄCY WĄTROBĘ 

koktajl oczyszczający

Istnieje naturalny sposób na skuteczne oczyszczenie wątroby. W tym celu należy pić koktajl oczyszczający. Porcję którą przygotujemy należy pić kilkukrotnie w ciągu dnia, tak aby zastąpiła nam posiłki. Taki koktajl oczyszczający powinniśmy spożywać co najmniej przez 1 dzień, ale kuracja nie powinna trwać dłużej niż 7 dni.

SKŁADNIKI:

  • 2 szklanki soku z marchwi,
  • 2 szklanki soku z buraków,
  • 1 szklanka soku z cytryny;
  • woda – dopełnić tak aby powstało nam 2,5 litra płynów

Właściwości tych warzyw.

Buraki dostarczą CI witamin C i E oraz składniki mineralne takie jak wapń, magnez, sód i potas.  Odgrywają również ważną rolę w oczyszczaniu wątroby aktywizując jej komórki do pracy. Zawierają też błonnik, dzięki któremu metale ciężkie i inne toksyny filtrowane przez wątrobę są absorbowane. W ten sposób są usuwane z organizmu, a nie wchłaniane.

Sok z cytryny działa oczyszczająco. Zawiera cytrynian — czyli związek, który ma właściwości moczopędne i hamuje osadzanie się toksyn w organizmie. Umożliwia też usuwanie produktów ubocznych przemiany materii z jelit. Cytryna wzmaga produkcję enzymów przez wątrobę. W rezultacie organ ten pracuje intensywniej.

Marchew jest bogata w witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Ma właściwości przeciwpasożytnicze. Wpływa na regulację trawienia.

Istnieją nawyki, które mają dobry wpływ na kondycję wątroby, na przykład jedzenie nieprzetworzonej żywności, picie dużych ilości wody, stosowanie ziół, takich jak ostropest plamisty czy kocanka. Kolejnym krokiem może być picie koktajli, takich jak z mojego przepisu, które odciążą wątrobę i usprawnią jej działanie. Tak więc do dzieła, zadbajcie o swój organizm, on Wam się za to odwdzięczy.

koktajl oczyszczający

Po inne inspiracje zapraszam do działu KULINARIA (Patrz —> TUTAJ)

Na zdrowie.

Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail