CZY WARTO PODRÓŻOWAĆ Z DZIEĆMI ?? – BUDAPESZT

Czy warto podróżować z dziećmi, to pytanie zadaje sobie zapewne wielu rodziców, gdy planują pierwszą podróż ze swoją pociechą. Wiele osób do nas mówiło nie raz:
“Po co ciągacie te dzieciaki i tak nic nie zapamiętają”. Pewnie wielu z Was słyszało to samo.

My zaczęliśmy podróżować z dziećmi, bo chcemy sami kreować ich wspomnienia. Podróże takie wymagają może trochę większego planowania i nie wraca się z nich jak ze SPA, jednak uwierzcie mi na słowo moje córeczki pamiętają każdy szczegół naszych podróży. Czasem z odciskami na stopach, toną wzruszeń, a niekiedy nerwów pokazuję tym moim skarbom różne zakątki, by móc zaszczepić w nich chęć do poznawania ludzi, i różnych kultur. Tak naprawdę odkrywamy je po prostu razem, bo my żyliśmy w innej rzeczywistości, gdzie większość z nas mogła podróżować jedynie palcem po mapie.

 Nie dawno usłyszałam takie stwierdzenie, że dzieci mam tylko na około 20 lat.  Nie ukrywam, że przeraziło mnie to, bo w zasadzie zaraz będę na półmetku.  Nim się obejrzymy, moje córki będą wolały iść do kina z koleżankami a nie ze mną. Za chwilę będą chciały jechać w góry ze swoją paczką, a nie z rodzicami. To motywuje mnie tym bardziej, że warto wykorzystać każdą możliwość, by spędzać jak najwięcej chwil razem. To co włożymy w nasze dzieci teraz, zaowocuje w naszych relacjach w przyszłości.

Kiedyś z mężem sobie postanowiliśmy, by pokazać dziewczynkom wszystkie stolice europejskie. Za nami już Warszawa, Praga i Paryż. W tym roku postawiliśmy na stolicę Węgier, BUDAPESZT.

Na wakacje wybraliśmy się w połowie lipca, a na miejscu zastaliśmy okropne upały. Może też to był powód tego, że miasto to mnie nie urzekło tak samo jak Praga.

Wszystkie nasze podróże planuję samodzielnie, pod kątem naszych potrzeb. Zawsze z dużym wyprzedzeniem poszukuję noclegu. Najczęściej korzystam z serwisu www.booking.com Dla mnie priorytetem, jest możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków i bezpłatny parking, ponieważ podróżujemy autem oraz bliskość komunikacji miejskiej.  Dlaczego wybieramy samochód? Bo ja nie umiem się spakować całą rodziną do bagażu podręcznego :-). Jak na razie jeżdżąc z małymi dziećmi, potrzebujemy dość sporo rzeczy.  Jadąc samochodem czuję swobodę, że nikt mi nic nie narzuca, mogę się zatrzymać kiedy i gdzie chcę.

BUDAPESZT

Po całonocnej podróży, swoje wakacje w Budapeszcie zaczęliśmy od odwiedzenia Tropikarium

Jest to zdecydowanie miejsce dla rodzin z dziećmi. Ceny przystępne, więc na pewno warto odwiedzić to miejsce.

Budapeszt z dziećmi

Budapeszt z dziećmi

 

 Po odpoczynku i zakwaterowaniu w naszym hotelu zaczęliśmy odkrywać miasto. Samochód został na parkingu hotelowym, a my przesiedliśmy się na metro. Zdecydowanie polecamy korzystanie z biletów całodobowych.  Dzięki takiemu biletowi, mogliśmy się poruszać wszystkimi środkami komunikacji: metro, tramwaje, autobusy a nawet popływać tramwajem po Dunaju. Więcej informacji na temat rozkładów i cen znajdziesz TUTAJ

Jeśli tak jak my masz dzieci w wieku szkolno – przedszkolnym, rozważ zabranie ze sobą hulajnogi. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy swoje ręce i nogi. Można uniknąć również dzięki temu “zostania baranem” 🙂

Budapeszt z dziećmi

Każdy musi zwiedzanie dostosować do swoich potrzeb, my spędzaliśmy całe dnie na poznawaniu zakamarków miasta i takim sposobem udało nam się zobaczyć dość sporo w 4 dni.

Odwiedziliśmy:

Poniżej kilka kadrów z naszej podróży, by zarazić Was zapałem do zwiedzenia tego pięknego miasta, spoglądając na nie trochę oczami dzieci…

Budapeszt z dziećmi

Budapeszt z dziećmi

 

Budapeszt z dziećmi

Budapeszt z dziećmi

Budapeszt z dziećmi

 

Budapeszt z dziećmi

Budapeszt z dziećmi

 

Nagrodą dla dzieci za spędzenie kilku upalnych dni na zwiedzaniu miasta, był wyjazd do aquaparku. Na całodzienny relax nad basenami wybraliśmy się do AQUAWORLD . Zaplanowanie ciekawej atrakcji dla dzieci jako ostatniego elementu podróży jest dobrym rozwiązaniem, by dzieci podczas zwiedzania miały przed oczami nagrodę 🙂

Na koniec jeszcze dwa bliskie mojemu sercu zdjęcia pokazujące, jak piękny jest Budapeszt nocą, pomimo licznych wad które widziałam za dnia.

Baw się dobrze w Budapeszcie i odkrywaj go wg potrzeb twoich i twojej rodziny, tak jak udało się to nam…

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO JEŚLI:
  • polubisz mój fanpage na Facebooku żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie
  • zajrzyj do działu PODROŻE po inne inspiracje na bliskie i dalekie wycieczki

 

 

 

 

 

Udostępnij i polub:
Facebook
Facebook
Instagram
E-mail